اخبار عتف نیوز: با حضور معاون حقوقی و پارلمانی وزير علوم ، هفته پژوهش در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهربرگزار شد

عنوان

با حضور معاون حقوقی و پارلمانی وزير علوم ، هفته پژوهش در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهربرگزار شد

خلاصه خبر

مراسم هفته پژوهش در شهرستان های آبادان و خرمشهر با محوريت دانشگاه علوم و فنون دريايي خرمشهر با حضور دکترسيد جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، فرمانداران شهرستان های آبادان و خرمشهر، و مسوولان محلي در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.

متن

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، در اين مراسم دكتر ساداتي نژاد در سخنانی با اشاره به اقتدار علمی رتبه ایران در منطقه در سال1404 آنگونه كه در سند چشم انداز  ديده شده است ، اظهار داشت : با توجه به تلاش جوانان ایران اسلامي زودتر از این زمان عنوان رتبه اول علم و فناوری را در منطقه كسب خواهیم كرد.
 وی در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه در بسیاری از شاخص ها از جمله فناوری نانو رتبه اول منطقه و رتبه هفتم جهان را كسب كرد ایم ، گفت :  این پيشرفت ها بیانگر وضعیت بسیار مطلوب پژوهش و تولید علم در كشور است كه ناشی از تلاش محققان ، پژوهش گران و بخصوص دانشجویان می باشد.
 معاون حقوقی و پارلمانی وزير علوم در ادامه افزود : اگر نگاهی به آمارها داشته باشیم در مسیر پرشتاب و درست توسعه قرارداریم و امروز نگرانی اصلی غرب از این است كه در مباحث علمي و فناوري پیشتازهستیم.
در ادامه اين مراسم دكتر صدری نسب، رييس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نيز با اشاره به جايگاه رفيع پژوهش در نظام آموزش عالي كشور گفت :  پژوهش جايگاه ويژه اي در نظام جمهوري اسلامي دارد كه اين محصول نگاه هدايتگري است كه از ابتداي انقلاب اسلامي تا كنون در دستور كار قرار گرفته است.
سپس دکتر یاوری معاون پژوهش و فناوری اين دانشگاه به ارائه عملکرد پژوهشی دانشگاه خرمشهر پرداخت و با اشاره به نحوه شكل گيري ستاد برگزاري هفته پژوهش در شهرستان هاي آبادان و خرمشهر و  چشم انداز پژوهشي دانشگاه ، تاسيس پژوهشكده هاي تخصصي در راستاي اجراي پژوهش هاي نياز محور  را از مهم ترين برنامه هاي پژوهشي دانشگاه علوم و فنون دريايي خرمشهر ذكر كرد .
گفتني است در انتهاي مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه و ارگان های اجرایی منطقه تقدیر شد .

تاریخ انقضاء

 

تصویر خبر

تاریخ خبر

27/09/1390

پیوست ها

زمان ایجاد 27/09/1390 11:12 AM توسط PublicAdmin1
زمان آخرین تغییر 27/09/1390 11:12 AM توسط PublicAdmin1
کلیه حقوق این پرتال متعلق به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد